SENSEİ

SENSEİ

SHİHAN MASANOBU KURİBAYASHİ

SHİHAN MASANOBU KURİBAYASHİ (AİKİDO 8.DAN,İAİDO 8.DAN)

1964`te Kanagowa Üniversitesi Aikido Kulübü`ne girerek Aikido`ya başlayan Masanobu Kuribayashi Shihan 1966`da shodan olmuştur.Aikikai Shihanlar Saito Morihiro ve Shoji Nishio ile çalışan Kuribayashi Sensei 2001`de 7. dan, 2013'de 8.Dan olmuştur. 2005`te Meksika`da eğitmenliğe başlayan ve 2007`de de İaido`da da 8.dan (Kuushi) olan Kuribayashi Shihan İaido’da Musoshinden ryu, Araki ryu, Toyoma ryu stillerinde çalışmaktadır.

 

 

 

Yusuf Akyurt

YUSUF AKYURT SENSEİ (AİKİDO 7.DAN)

Spora çocukluk yıllarında başlamış ve Judo'dan jimnastiğe kadar birçok dalda eğitim almıştır. 1983 yılında Aikido'ya başlamış ve 1988'de ilk dojosunu açmıştır. 1996'da Azerbaycan Aikido Federasyonu'nu kuran ve hala teknik direktörlük görevini yürüten Yusuf Akyurt Sensei 1998 yılında da Türkiye'deki federasyon çalışmalarını başlatmış ve kurucuları arasında yer almıştır.Ayrıca Türkiye Federasyonu'nda milli hakemdir ve federasyondaki çalışmalarını aktif olarak sürdürmektedir.

Türkiye'de ilk "Milli Aikido Antrenörü" ünvanına sahip olan Yusuf Akyurt Sensei yurdumuzda ve diğer bazı ülkelerde Aikido'nun yayılması için çalışmış ve birçok seminer vermiştir.

Budou'yu yaşam tarzı haline getiren Yusuf Akyurt,bir Shihan yani yol gösterici olarak "Birden iki doğar,ikiden de sonsuzluk" anlayışıyla O'Sensei'den miras kalan geleneksel Aikido'yu yılmadan öğretmeye ve yaymaya çalışmaktadır.

Yusuf Sensei 2010 yılında İstanbul dojo merkezli Akyurt Aikido Okulları Aikikai Derneği'ni kurmuş ve tüm dojolarını bir çatı altında toplamıştır.

 

 

STuğba Akyurt

TUĞBA AKYURT (AİKİDO 6.DAN,İAİDO 4.DAN)

1989 yılı itibariyle babası Yusuf Akyurt'un ögrencisi olarak Aikido hayatına adım atan Tuğba Akyurt 1997 yılında eğitmen olmuştur.Yosuno Shihan,Kumagai Shihan ve Kuribayashi Shihan'dan Aikido eğitimi alan, 2010  yılında Kuribayashi Sensei önderliğinde İaido eğitimi almaya başlayan Tuğba Akyurt İaido dersleri de vermektedir. Ayrıca Yusuf Sensei'nin baş asistanı ve Akyurt Aikido Okulları Aikikai Derneği'nin başkan yardımcısıdır.

 

 

 

Aykan Turhan

AYKAN TURHAN ( AİKİDO 5.DAN,İAİDO 2.DAN)

Aikido çalışmalarına 2002 yılında Yusuf Akyurt’un  yanında başladı. Kenji Kumagai Shihan, Masanobu Kuribayashi Shihan ve Tuğba Akyurt Sensei ile  Aikido eğitimine devam etti. 2010  yılında Kuribayashi Shihan ve sonrasında Tuğba Akyurt Sensei önderliğinde İaido eğitimi almaya başladı. Muso Shinden ryu, Araki ryu, Toyoma ryu stillerinde çalışmaktadır.